Geluidshinder op Schiphol 98 procent gedaald dinsdag 16 juni 2020

Het aantal omwonenden dat hinder ondervindt van Schiphol is met 98 procent gedaald ten opzichte van vorig jaar.
Dat is gebleken uit onderzoek van luchtvaartadviesbureau To70 uit opdracht van Natuur en Milieufederatie Noord-Holland.
Tussen 1 april en 20 mei 2019 waren er 71.000 vluchten op Schiphol, dit jaar waren het 8.000 vluchten. Vorig jaar waren er 112.500 ernstig gehinderde omwonenden, nu 1800.
De milieufederatie roept nu de 34 Schiphol-wethouders van de gemeenten op om in Den Haag afspraken te maken over geluidshinder.
Donderdag bespreekt de Tweede Kamer de luchtvaartnota. Daarin staat dat Schiphol mag blijven groeien. Het kabinet heeft als doel om alle vliegtuigen in Nederland in 2070 niets meer te laten uitstoten.
Bron: NHnieuws.nl