Weinig te doen tegen dodelijke ongelukken polderwegen donderdag 21 oktober 2021

Half september viel er opnieuw een verkeersdode in Haarlemmermeer, op de Venneperweg tussen Rijsenhout en Nieuw-Vennep.
De polderwegen langs vaarten zijn extreem gevaarlijk. Toch kan er weinig aan beveiliging worden gedaan, maar moet er gedragsverandering plaatsvinden, volgens Rob Stomphorst van Veilig Verkeer Nederland. De hoofdoorzaak van een ongeluk is vaak de snelheid.
Veel dodelijk verkeersleed op buitenwegen de afgelopen jaren in Nieuw-Vennep, Hoofdweg, de N205, Hoofddorp, Abbenes en Buitenkaag.
De gemeente en lokale politiek van Haarlemmermeer hebben tien ambities geformuleerd voor verkeer en vervoer zoals het verbeteren van de veiligheid. Eén van die ambities is dat er in 2050 nul dodelijke slachtoffers zijn in het verkeer.
Bron: HCnieuws.nl